Реклама
Наши ѕвезди

„Исплива“ видео со Анета што многумина ќе расплаче – пејачката никогаш не звучела поемотивно

Ова старо видео од нашата фолк дива се уште е хит

Реклама

Отсекогаш била една од нашите најдобри пејачки

Познатата македонска пејачка Анета Љумаковска отсекогаш важела за една од нашите омилени фолк диви.

И додека беше дел од групата „Молика“, но и сега откако настапува сама, таа ги освојуваше публиката со својот глас, а дека тоа навистина е така сведочи и едно постаро видео од 2018 година.

Маркетинг

Имено, на Јутјуб се уште е хит видеото од нејзиниот настап во „Гранд“ од пред неколку години кога ги распамети сите.

Маркетинг
Инстаграм/ Анета Љумаковска

Во оваа емисија тогаш гостуваше и нејзината колешка Гоца Тржан која исто така не остана рамнодушна кога ја слушна Анета како пее.

Нашата пејачка тогаш се претстави со хит од Селин Дион, а Милица Тодоровиќ толку беше емотивно погодена од песната и начинот на кој Анета ја пееше што одвај издржа да не се расплаче.

Инстаграм/ Анета Љумаковска

На оваа нејзина генијална изведба не остана рамнодушен ни водителот, а како сето тоа изгледаше, погледнете во продолжение.

Потсетуваме, Анета Љумаковска во последно време е поприлично активна, а неодамна се појави и со нова песна.

Принтскрин/ Јутјуб

Таа ги изненади своите фанови и со новиот имиџ што го „фура“, а многумина велат дека сега е поубава од кога било досега.

Инстаграм/ Анета Љумаковска

Па како изгледаше Анета во 2018 година кога го украде шуто во „Гранд“, но и како изгледа сега, погледнете во продолжение…

Инстаграм/ Анета Љумаковска

Инстаграм/ Анета Љумаковска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button