Реклама
Наши ѕвезди

Испливаа стари фотографии од Сузана Спасовска, еве како изгледала во своите најубави и најлуди години

Беше и остана една од нашите најпознати фолк-пејачки, а ќе се изненадите и како изгледала пред 35 години, на самиот почеток од својата музичка кариера

Реклама

Познатата фолк-пејачка, Сузана Спасовска, важи за една од најпознатите пејачки на македонска народна музика.

Таа досега има издадено голем број соло албуми и неколку стотини народни и авторски фолк-песни, а во јавноста е нарекувана и како „Сузе Национале“, „златното грло“, „славејот македонски“.

Сузана оваа година полни 60 години, а на сцената е присутна речиси цели четири децении.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Сузана Спасовска

Нејзините почетоци датираат од 80-тите години на минатиот век, а недамна на интернет се појавија фотографии од нејзиниот прв албум „Земи ме“, снимен во далечната 1988 година.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Сузана Спасовска

Како Сузана изгледала тогаш, но и неколку фотографии од поново време на кои таа и денес изгледа одлично, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Сузана Спасовска

Сузана во 2020 година ќе го добие најубавиот подарок од својата ќерка Теона и зетот Виктор Велковски – внуката Клара.

Принтскрин/ Купујемпродајем

Таа денес најмногу ужива кога го минува времето со своето семејство, а секој миг поминат со внуката Клара, која воедно е и нејзината најголема обожавателка, ја прави исполнета и среќна.

Фото: Инстаграм/ Сузана Спасовска

Фото: Инстаграм/ Сузана Спасовска

Фото: Инстаграм/ Сузана Спасовска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button