Реклама
КосаНаши ѕвезди

Испливаа нови фотографии со Фатиме Фетаи – ќе се изненадите како изгледа денес убавата обвинителка

Мораме да признаете дека овој имиџ ѝ стои одлично!

Реклама

Кратката коса е нејзиниот заштитен знак

Понекогаш и кратката коса може да изгледа женствено и секси, а одличен пример за тоа е обвинителката Фатиме Фетаи.

Поранешната специјална обвинителка веќе со години носи кратка коса, фризура за која е потребна и одредена доза на храброст.

Маркетинг

Но Фатиме очигледно нема проблем со тоа, па во комбинација со црвен кармин таа привлекува внимание и секогаш изгледа убаво.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Нора Шаќири

Така беше и на најновите фотографии што овие денови испливаа на социјалните мрежи, а на кои Фатиме блескаше.

Фото: Инстаграм/ Нора Шаќири

Фотографиите ги објави поранешната водителка и в.д. директорка на Театар комедија во Скопје, Нора Шаќири.

Фото: Инстаграм/ Нора Шаќири

Фетаи и во ова издание изгледаше фантастично, облечена во црно од глава до пети и со својата шик кратка фризура.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Кратката коса кај жената симболизира моќ, независност, креативност, а ги носат жени кои не се плашат да бидат она што сé.

Фото: Инстаграм/ Нора Шаќири

Фатиме отсекогаш важела за дама која се грижи за својот изглед, но и за стилот, а овие фотографии се само уште еден доказ за тоа.

Фото: Инстаграм/ Нора Шаќири

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

 

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button