Реклама
Дом и семејствоКафе муабет

Искра Канзурова откри детали за бракот со Владимир: “Заедно сме 16 години, кога ќе згусне си оди од дома”

Тие се хармоничен пар...

Реклама

Искра Канзурова, денес е среќно мажена со Владимир и има две дечиња Меглен 13 и Матеа 15. Таа денес е позната по тоа што води складен и мирен семеен живот.

фото Фејсбук/ Искра Мишиќ

Во интервју за Слободен печат Искра откри дека сопругот ја има главната улога во воспитувањето на децата.

фото Фејсбук/ Искра Мишиќ

– Во воспитувањето, како и кај повеќето балкански мажи, улогата на Владо е главна кога успесите на децата се негова заслуга, а за неуспесите сум јас виновна. Хахаха, се шегувам. Супер баланс си имаме. Секогаш кога ќе му згусти, се качува на еден од неговите велосипеди, тоа си е неговиот издувен вентил и потоа се враќа дома како бајче, рече Искра во интервјуто за Слободен печат.

Маркетинг
фото Фејсбук/ Искра Мишиќ

Искра откри дека сопругот го запознала во Охрид.

фото Фејсбук/ Искра Мишиќ

-Тоа беше едно лето, само се запознавме, а посериозно стана по втората средба на прослава на една Нова година, во познато скопско кафуле во ГТЦ. Заедно сме 16 години.

Маркетинг
фото Фејсбук/ Искра Мишиќ

– Порано бевме многу послични, а сега некако со текот на времето почнавме да се разликуваме, но тоа не се некои работи што се пречка. Но, не само бракот, во животот сѐ се базира на компромис, тоа е една од најпознатите, најточните флоскули. Но, можеби не треба толку да го користиме терминот компромис, туку попуштање.

фото Фејсбук/ Искра Мишиќ

Да потсетиме, Искра беше во брак со Игор Џамбазов од 1992 до 2006 година и важеа за еден од најпопуларните парови на нашата естрада.

фото Фејсбук/ Искра Мишиќ

Но по десет и повеќе години заеднички живот, тие ќе одлучат да се разделат.

фото Фејсбук/ Искра Мишиќ

Искра денеска е исполнета и посветена мајка и сопруга. Со Владимир се заедно 16 години и како што вели со сопругот прави компромис и така успева да го одржи бракот.

фото Фејсбук/ Искра Мишиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button