Водителката Ирена Спировска во тесни панталони од латекс какви носи и Ким Кардашијан

Нашата шармантна водителка не е позната по провокативни изданија, но овој пат се покажа во малку поинакво светло и ги воодушеви сите со својот смел избор.

Фото: Инстаграм/ Ирена Спировска

Имено, водителката Ирена Спировска навикнати сме да ја гледаме во елегантни фустани и здолништа или панталони што ја следат линијата на женското тело, но овој пат одлучи да не изненади со малку поразличен стајлинг.

Фото: Фејсбук/ Ирена Спировска

Имено, панталоните од латекс се хит во целиот свет, па очигледно дека и Ирена не можеше да ми одолее на овој тренд.

Интересно е што вакви латекс панталони какви што носи Ирена важат за еден од најпопуларните трендови во светот, но и кај нас. За нивната популарност можеби највиновна е најпознатата ријалити, Ким Кардашијан, која едноставно обожава да носи се’ што е од латекс. А тоа дека е во прашање навистина голем тренд зборува и фактот што и кај нас речиси секоја девојка што сака да биде во чекор со модата веќе има барем едно парче вакви панталони во плакарите.

Фото: Фејсбук/ Ирена Спировска

Што се однесува до Ирена, таа очигледно има повеќе различни модели, а како и стојат проценете сами.
.

Facebook Comments
(Visited 491 times, 1 visits today)