Реклама
TV

Изгледајте го спектакуларниот трејлер за новата верзија на „Кралот на лавовите“ (видео)

Реклама

DISNEY го објави првиот трејлер за преработката на нивниот најверојатно најпопуларен анимиран филм, Кралот на лавовите!

Филм ќе го има истиот третман како и одлично прифатената Книга за џунглата, а режисер повторно е талентираниот Џон Фавреу. Во видеото веднаш ќе ја препознаете и незаборавната сцена од анимираниот филм, а единствената разлика е што изгледа многу поспектакуларно.

Маркетинг

Инаку, во филмот се враќа и легендарниот Џејмс Ерл Џоунс кој го глумеше Муфаса, а своите гласови на главните ликови во приказната за семејството, честа, пријателството и алчноста, ги позајмија и Доналд Гловер, Сер Роген, Били Ајхнер, Џон Оливер, Бијонсе и многу други.

Маркетинг

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button