Зоки фаци ги отвори вратите на својот дом- ѕирнете како изгледа неговиот гламурозен стан

Поранешниот контроверзниот новинар покажа дел од неговиот дом.

Зоран Василевски или како што многумина го познаваат Зоки фаци е поранешен водител на познатиот ТВ магазин „Бекстејџ“

и покрај тоа што реши да се откаже од телевизија и од новинарството тој сепак остана интересен за јавната сцена, а посебно е интересен бидејќи важи за човек без влакна на јазикот.

Тој често отворено зборува на многу теми и не се срами да упати и критика.

Фото: Инстаграм / Зоран Василевски

Бидејќи е доста активен на социјалните мрежи Зоки откри делови од неговиот дом.

Прекрасна дневна соба во весели бои и украсена со еден куп слики од коњи.

Фото: Инстаграм / Зоран Василевски

Ако ги погледнете фотографиите не е тешко да сфатите дека Зоки фаци е голем љубител на ова грациозно животно и целиот негов дом е украсен со прекрасни уметнички дела и дрвени украси како и украси мотивирани од индијанската култура.

Фото: Инстаграм / Зоран Василевски

Весели бои, баш онакви како што одговараат на ликот и карактерот на Зоки Фаци.

Фото: Инстаграм / Зоран Василевски

Зоки својата кариера ја започнал уште многу млад, а за кратко време се стекнал со голема популарност.

Она што малкумина го знаат е тоа дека Зоки по професија е ветеринар. По завршувањето на школувањето веднаш аплицирал да работи во Зоолошката градина во Скопје.

Фото: Инстаграм / Зоран Василевски

Животот му го променил еден оглас во весник, на кој се барало ветеринар да пишува статии за животни. Така започнала неговата новинарска кариера.

Зоки е еден од ретките новинари/водители кои директно поставувал прашања поврзани со приватниот живот на популарните личности, после кои многу од нив занемувале.

Фото: Инстаграм / Зоран Василевски

Важи за голем професионалец и досега имал можност да прави интервју со многу балкански ѕвезди

Секогаш прашува и зборува за тоа за што другите немале храброст, па токму затоа се стекна со голема популарност.

Фото: Инстаграм / Зоран Василевски
Фото: Инстаграм / Зоран Василевски
Фото: Инстаграм / Зоран Василевски
Фото: Инстаграм / Зоран Василевски
Фото: Инстаграм / Зоран Василевски
Фото: Инстаграм / Зоран Василевски
Фото: Инстаграм / Зоран Василевски
Фото: Инстаграм / Зоран Василевски
(Visited 2.818 times, 1 visits today)