Реклама
Вирално

Земјата се тресе, а монасите реагираат мирно и сталожено: Чиста вера во Бога (ВИДЕО)

Реклама

На интернет се појави снимка која сведочи за земјотресот кој вчера ја погоди Света Гора, Атос во Грција.

На снимката се гледа како монасите мирно и сталожено реагираат, како ништо да не се случува.

Маркетинг

– Чиста вера. Кој има таква сила на верата, нема од што да се плаши – е еден од коментарите на социјалните мрежи.

Земјотрес со јачина од 4,7 степени по Рихтерова скала се почувствува вчера утро во 7.12 часот по локално врем, со епицентар во морето, на 23 километри од брегот на Атос и 225 километри од Атина, соопшти грчкиот Геодинамички институт.

Тоа е еден од појакивте во низата, кои од саботата 26. септември го тресат Халкидики, односно неговиот трет крак Света Гора познат по православните цркви и манастири. Најсилен удар беше потресот од 5,2 степени по Рихтерова скала.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button