Реклама
BEAUTYНаши ѕвезди

Згодната русокоса јаде и ХАМБУРГЕР, па како ли изгледа вака добро-Кога Наташа Фигурела ќе го соблече градникот…

Градите стилистот овојпат наместо со платно ги покрил со златните прамени од косата на оваа бизнисменка.

Реклама

Убавата русокоса Наташа Петровска, една од првите жени поборнички за здраво и убаво тело  кај една дама се одлучи викендов да го заокружи со секси фотографија.

Во соработка со дизајнерот Игор Марков, за потребите на оваа фотосесија и беа потребни само  црни панталони со риги, расцепени на колената, а софистицирано истакнати со златен ремен околку тенката половина на прекрасната Наташа.

Градите стилистот овојпат наместо со платно ги покрил со златните прамени  од косата на оваа бизнисменка.

Маркетинг
фото/Инстаграм

Наташа Петровска, која е основач на Студиото Фигурела во Скопје, студиот кое постои 14 години на нашиот пазар.

фото/Инстаграм

Петровска неодмана направи свој бренд со креми, во едно телевизиско гостување таа рече:

Маркетинг

–  За жените кои не се во можност да платат скапи третмани , јас им ја носам „Фигурела“ дома!

фото/Инстаграм

Таа по природа е голем гурман, открива во интгервјуто, не си ги ускратува задоволствата, понекогаш јаде и хамбургер, но внимава на линијата со тоа што вежба редовно.

– Знам да потфрлам понекогаш, но се обидувам да се вртам брзо во колосек. Голем гурман сум, но постојано вежбам и на тој начин ја одржувам формата. Јас морам да внивамам како излгедам, професијата ми прави пристисок за тоа, затоа што го претставувам моето студио, ако не изгледам добро никој нема да ми верува , вели Нате.

фото Фејсбук

Македонките во последно време навистина се трудат да изгледаат убаво, а во нејзиниот салон се почесто доаѓале и повозрасни жени, раскажува таа, за разлика од порано кога било табу тема посетата на салон за убавина кај повозрасните клиентки.

фото Фејсбук
фото/Инстаграм
фото Фејсбук
фото Фејсбук
фото Фејсбук
фото/Инстаграм
фото Фејсбук
фото/Инстаграм
фото/Инстаграм
фото/Инстаграм

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button