За ова деветгодишно девојче е се борат сите модни брендови

Нуала Чилдс е 9-годишно девојче од Ливерпул која во рок од една година од преземањето на својот профил на Инстаграм, стана хит на таа социјална мрежа.

 

Денес има повеќе од 10,000 следбеници, а модните брендови се борат за неа. Оваа 9 годишна девојка е вистинска модна икона! Оваа година таа исто така ја прошета пистата на Модната недела во Лондон. Таа планира да замине на Модната недела во Њујорк следната година, пренесува „Ливерпул ехо“.

 

“Се започна како хоби. Таа отсекогаш сакаше да фотографира”, рекла нејзината мајка Даниел за Ехо. “Зад камерите е многу срамежливо, но кога камерите се вклучени, таа веднаш се менува. Многу е фотогенична”, додаде гордата мајка. „Нуала е многу посветена на тоа што прави“, рече Даниел, откривајќи дека девојчето сакало лента за трчање за Божиќ.

(Visited 164 times, 1 visits today)