Реклама
Наши ѕвезди

За оваа наша убавица времето како да не постои – македонската Моника Белучи изгледа брутално

Посебно кога ќе позира во едно вакво издание

Реклама

И дупло помлади можат да и завидуваат на линијата

Поранешната македонска манекенка, Светлана Црнокрак, веќе со години наназад ја интригира домашната јавност, а деновиве објави и неколку фотографии со кои го покажа своето тело на кое многу помлади жени би можеле да и завидуваат.

Имено, Светлана и покрај тоа што ја гази петтата деценија од животот и оваа година прослави 30 години од матура, со нејзините фотографии што ги објавува на социјалните мрежи се уште мами воздишки и за многумина важи за македонската Моника Белучи.

Маркетинг

Таа веќе 27 години е во брак со Мики Црнокрак кој исто така беше манекен и со кого денес го поседуваат студиото Црнокрак.

Маркетинг
Фејсбук/ Светлана Црнокрак

Тие се запознаа додека и двајцата ја започнуваа кариерата како модели, а круна на нивната љубов се ќерките Моника (25) и Нина (12).

Фејсбук/ Светлана Црнокрак

Светлана денес е поприлично активна и на својот профил на социјалните мрежи, а неодамна објави неколку фотографии во дводелен костим за капење и ги воодушеви сите.

Фејсбук/ Светлана Црнокрак

Имено, оваа дама и денес, на прагот на шестата деценија, изгледа како и на почетокот од својата кариера, а големо внимание привлече и со своето матурско издание кога го носеше популарнуот пролетен тренд што оваа сезона им е омилен на многу дами.

Фејсбук/ Светлана Црнокрак

Светлана за оваа пригода избра блуска со леопард дезен, а многумина коментираа дека изгледа како вистинска мачка.

Погледнете ги и овие фотографии во продолжение…

Фејсбук/ Светлана Црнокрак

Фејсбук/ Светлана Црнокрак

Фејсбук/ Светлана Црнокрак

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button