Запознајте ги сите деца на Аркан – ќе се шоkирате кога ќе слушнете што работат!

Жељко Ражњатовиќ Аркан, пед венчавката со Светлана Ражњатовиќ,со сопругат Наталија Мартиновиќ беше во брак 13 години.

Аркан има 4 деца, Милена, Никола, Воин и Маша. Инаку Аркан има и три деца од вонбрачна врска, кои сите ги признал.

Покрај нив, ги има и наследниците со Светлана Цеца Ражњатовиќ, Анасрасија и Вељко, вкупно девет деца.

Жељко Ражњатовиќ – Аркан имал дури девет деца, од кои шест од неговите два брака. Четири од првиот со сопругата Наталија Мартиновиќ, две од бракот со Цеца, а три му се деца од вонбрачни врски.

Од првиот брак со Наталија ги има близнаците Воин и Никола и ќерките Милена и Маша. Трите деца од вонбрачни врски се Михајло, Софија и Ангела. Децата од неговиот брак со Цеце скоро сите ги знаат затоа што српските медиуми пишуваат за нив скоро секојдневно, тоа се Вељко и Анастасија.

Воин и неговиот брат Никола од мали се во САД, каде студирале глума и работеле по клубовите во Лос Анџелес, Лас Вегас и Палм Спрингс.

Пред неколку години Воин со неговата сопруга, Барабара Ванг, која е од Кина, ја добил својата ќерка Миа.

Тој веќе неколку години работи во хотел чиј сопстевник е дедото на познатата Парис Хилтон.

Неговата сестра Маша по завршувањето на студииите се вработила во Њујорк, но тука завршуваат сите информации за неа затоа што таа сакала да остане далеку од очите на јавноста.

Првата сопруга на Аркан и сите нејзини деца од тој брак сега живеат во Америка. Ниту едно од тие четири деца не го носи неговотo презиме, туку презимето на нивната мајка – Мартиновиќ. Ова е првата сопруга на Аркан.

Во 1998 година Цеца го сними спотот за еднa од нејзините песни, а во него се појавува братот близнак на Воин, Никола. Во тоа време Акран бил жив, па можеби и затоа неговиот син ја добил главната улога во видео записот. Ова е Никола, фотографиран минатата година.

Михајло е најстариот син на Аркан кој му го родила Агнета од Гетеборг во времето кога Ражнатовиќ во седумдесетите години бил во Шведска.

Тој во 1993 се вратил во Србија да живее со својот татко од кого не се раздвојувал. Сепак, подоцна повторно се вратил во неговата родна земја, а медиумите пред неколку години на големо пишуваа за неговата врска со нашата пејачка Каролина.

Со глумицата Лилјана Нијатовиќ, Аркан ја има ќерката Анџела. Таа сега има 36 години, се бави со пишување, а неодамна објавила збирка песни. Познато е дека е во добри односи со Цеца, а како што самата изјавила пејачката подолго време и помагала по убиството на нејзиниот татко.

Софија е ќерката на Жељко Ражнатовиќ која ја имал со непозната жена од Белгија, за која се верува дека била вработена во затворот каде Аркан лежел.

Таа била родена во 1979 година, а тој за неа дознал дури во 1994.

 

(Visited 8.643 times, 1 visits today)