Жени, заборавете на боб фризурите – најавуваат дека ова ќе биде најпопуларната фризура за 2020 година

Боб фризурите веќе неколку години се вистински хит

Важи за фризура која им стои на сите жени, а дали ќе носиме рамен или скалест, краток или долг, со бранови или без нив, зависи од тоа каков облик на лице и структура на коса имаме. И откако ќе го направиме, без разлика што не сме го посетиле фризерот со недели, секогаш изгледа стилизирано, па дури и без да потрошите часови пред огледалото.

ADVERTISEMENT

Па токму поради овие карактеристики, боб фризурите веќе неколку години се вистински хит во целиот свет.

Тука се и сите оние негови варијанти WOB, wave или брановит боб, па неговата подолга варијанта лоб…

Но според светските бјути портали од следната година на пиедесталот ќе дојде една негова потполно нова варијанта.

Во прашање е „поб“ фризура

Името доаѓа од англиското „pony bob“, односно боб фризура со шишки. И како што истакнуваат тие, оваа фризура со шишки кои потсетуваат на оние што сте ги носеле кога сте биле девојче веднаш ќе ве подмлади за неколку години.

И ќе изгледате како парижанка …

Оваа фризура е совршена ако веќе носите равно шишан или краток боб. Прамените од шишките кои слободно паѓаат преку очите како перде се главниот елемент во оваа фризура, а главната нивна предност е што одговараат практично на сите.

Тенката коса ќе добие на волумен додека тешката и дебелите влакна ќе изгледаат полежерно и не толку компактно.

Па, дали сте спремни за една ваква промена ?

Facebook Comments
(Visited 980 times, 1 visits today)
Loading...