Е, ОВА Е ДРУГАР: Актерот им поклони на најдобрите пријатели по МИЛИОН долари, а сега конечно откри зошто направил ваков ГЕСТ!

Каков гест од холивудскиот актер, секоја чест!

Џорџ Клуни наводно во едно интервју открил зошто на 14 пријатели им дал по милион долари во 2013 година.

Тој рекол дека тоа време бил самец кој стареел и не ни мислел дека на крајот ќе се ожени и ќе има семејство.

-Тоа што имам се тие момци кои во периодот кога имав  35 години сите ми помогнаа на овој или оној начин, рекол Клуни.

– Спиев по нивните кревети кога бев без пари. Ми позајмуваа пари кога немав.

Ми помогнаа кога би беше потребно тие години. И јас на нив им помогнав за тие години.

Сите сме добри пријатели, додал тој.

Актерот им ги врачил парите во луксузни актовки откако ги повикал кај него, а открива дека тоа се случило пред да се ожени.

Кога го прашале пријателите зошто такво нешто прави, неговиот одговор бил краток и јасен.

– Па зошто да не, глупави, тоа бил одговорот.

Џорџ Клуни се ожени со познатата и успешна адвокатка Амел со која има близнаци кои уживаат во улогата на родители.

Актерот за прв пат во кариерата има можност да биде и режисер на филм.

Џорџ Клуни ќе биде дел од филмската екранизација на книгата „Калико Џо“ на Џон Гришам. Глумецот се споменува и како можен режисер на филмот.

„Калико Џо“ (Calico Joe) е првата спортска, бејзбол-книга на Џон Гришам, издадена 2012 година.

Дел од проектот ќе биде и актерот и продуцент Грант Хеслов. Тој и Клуни соработуваа и заради „Арго“ од 2012, којшто го доби оскарот за најдобар филм.

 

 

 

Актерот се пофали на Инстаграм со својата куќа во Мексико, таа се наоѓа на самата плажа со неверојатено поглед, ѕирнете во луксузната вила на холивудскиот актер.

 

 

 

 

 

(Visited 740 times, 1 visits today)