Естрадата во солзи – Тијана Дапчевиќ со емотивна порака се прости од МУЗИЧАРОТ кој ја изгуби битката од вирусот корона

Корона вирусот одзема уште една личност од естрадата, а неговите колеги се простија од него со тажни пораки

Фото: Фејсбук/ Тијана Дапчевиќ

Една од нив е и Тијана Дапчевиќ, која објави негова фотографија на Фејсбук, а под неа напиша:

„Е мој Токанче, пoчивaj во мир“

Во прашање е тапанарот на групата „Амадеус бенд“, Бојан Златановиќ, познат како Токан.

За жал, тој утрово ја изгуби битката со корона вирусот на своја 45 годишна возраст, објавија медиумите.

Фото: Фејсбук/ Бојан Златановиќ

Како што пишува ало.рс, Бојан починал утрово во болница, а последните неколку дена бил на респиратор.

Веста за смртта на тапанарот, прв ја објави пејачот на „Гранд“, Дарко Филиповиќ, кој преку социјалните мрежи се прости од својот пријател и колега.

Фото: Фејсбук/ Бојан Златановиќ

Бојан пред месец дена на последната снимка на својот Инстаграм профил на кој се слуша како ја изведува песната на покојниот Љубиша Стојановиќ – Луис „Kad me jednom ne bude”.

Кога еден ден ќе ме нема, засекогаш ќе затворам очи, кога од овој свет како снег ќе се стопам.

Фото: Фејсбук/ Бојан Златановиќ

Дали ќе се сетиш дека сум те сакал, од голема љубов се разболев. Кога еден ден нема да бидам, кога ќе станам небо, дали во тебе ќе останам како љубов, ова се стиховите на оваа песна која тапанрот неодамна ги испеа.

Аца Амадеус за Курир.рс изјави дека Бојан ќе остане да живее покрај нив.

Фото: Фејсбук/ Бојан Златановиќ

– Вистина е дека Бојан почина. Тој беше на респиратор веќе 8-9 дена, пред тоа беше на кислородна поддршка.

Му беше се полошо и полошо. Утрово во 9.20 се случи тоа. Им благодариме особено на докторите кој даде се за да го спаси. Му немаше помош.

Фото: Фејсбук/ Бојан Златановиќ

Тој ќе продолжи да живее со нас низ Амадеус Бенд, рекол за Курир.рс Аца од Амадеус бенд.

Естрадата остана во шоk по веста за смртта на тапанарот.

Фото: Фејсбук/ Бојан Златановиќ

– Немам зборови за да ја опишам тагата. Почивај во мир, порачала пејачката Слаѓа Алего.

Пејачката Ивана Павковиќ исто така се огласила на социјалната мрежа

– Патувај со анѓелите, порача Павковиќ.

Фото: Фејсбук/ Бојан Златановиќ

Исто така и Топалко сподели емотивна порака на Инстаграм каде напиша жалење поради сmртта на Бојан.

– Какво проклетство завладеа во нас… Како само добрите луѓе заминуваат… Искрено многу жалам колеги, напиша пејачот.

Фото: Фејсбук/ Бојан Златановиќ

Ацо Пејовиќ напиша: „Почивај во мир брат“.

И Марија Шерифовиќ сподели фотографија од Бојан со натажено смајли.

Фото: Фејсбук/ Бојан Златановиќ
Фото: Фејсбук/ Бојан Златановиќ
Фото: Фејсбук/ Бојан Златановиќ
Фото: Фејсбук/ Бојан Златановиќ
(Visited 2.563 times, 1 visits today)