Есенски тренд што ќе ви го одземе здивот – со ваков детаљ секоја комбинација изгледа фантастично (фото)

Тренд кој ќе ве однесе во центарот на вниманието

Фото: Calzedonia

Октомври е месец кога температурите знаат да бидат поприлично ниски, но тоа не значи дека треба да се откажете од вашите омилени фустани и здолништа. Покрај еден пар одлични хулахопки можете да уживате во овие женствени парчиња, но и да изгледате мошне тренди.

ADVERTISEMENT

Имено, хулахопките со ваков дезен можат да ја подигнат вашата модна приказна на едно сосема ново ниво.

Фото: Instagram (@Tamara)

Точките се во тренд и оваа сезона, а тоа важи како за хулахопките, така и за сите останати модни парчиња.

Во прашање е дезен кој делува елегантно и женствено, но и доволно впечатливо, па треба да сте подготвени да бидете во центарот на вниманието. Најлесно ќе ги носите во минималистички модни комбинации, водејќи се според принципот „помалку е повеќе“, но доколку вешто изберете можете да ги пробате и во многу посмели и поинтересни изданија со кои ќе ги воодушевите сите.

Извор: Kurir.stil.rs
Facebook Comments
(Visited 155 times, 1 visits today)
Loading...