Есенски моден водич – овие фармерки ќе бидат хит во новата сезона

Овие фармерки ги обожаваат трендсетерките

Совршен пар фармерки е нешто што секоја жена треба да го има во својот плакар. Џинсот е основно парче кое многу лесно се комбинира со сите останати, а со добар пар фармерки можете да изгледате и лежерно и гламурозно, во зависност од пригодата и модните додатоци што ќе ги изберете.

Кога се кроевите во прашање, уште од минатата есен фармерките ѕвонарки го заземаа водечкото место, а и оваа ќе бидат мошне популарни. Но наместо класичните модели, оваа сезона ќе се носат малку пошироки, „bagy“ модели. Оние со драматични ногавици и малку понизок струк се вистинскиот моден погодок, а како да ги носите погледнете во продолжение.

ADVERTISEMENT

Фото: Инстаграм/ Принтскрин
Фото: Инстаграм/ Принтскрин
Фото: Инстаграм/ Принтскрин
Фото: Инстаграм/ Принтскрин
Фото: Инстаграм/ Принтскрин
Facebook Comments
(Visited 110 times, 1 visits today)
Loading...