Емотивно божикно утро во домот на Цеца Ражњатовиќ – ѕирнете што се случува во домот на ѕвездата!

Божиќна атмосфера во домот на Ражњатовиќ.

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Балканската ѕвезда Цеца најрадосниот празник го помина во својот дом со своето семејство и нормално и во друштво со својот внук Жељко.

Пејачката додека уживала со своето внуче на Инстаграм сподели преслатко видео кое ги собра сите симпатии од фановите на баба Цеца.

ФОТО: Принтскрин

– Божикно уживање…Секој има свој репертоар… Јас слушам музика, а тој гледа ТВ, напиша Цеца под преслатото видео кое го објави на својот профил на Инстаграм.

ФОТО: Принтскрин

Животот на пејачката многу и се смени откако во нивниот дом пристигна новиот член  на семејството Ражњатовиќ.

Оваа година сите ќе ја паметат по лошо,а таа  ќе се сеќава на најсреќниот ден – раѓањето на внукот Жељко Ражњатовиќ

ФОТО: Принтскрин

 

 

 

 

Цеца постојано објавува фотографии од нејзиниот внук на кого таа е посебно горда. Малиот Жељко направи седум месеци и веќе ги направи првите чекори, семејството пресреќни за напредокот на малиот член во семејството Ражњатовиќ. 

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Цеца овој период е во ценатарот на вниманието откако застана во одбрана на своите колеги кои се на работ од егизстенцијата.

Таа ги откри сите вистини кога станува збор за уметниците кои најмногу почувствуваа од  оваа пандемија.

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Пејачката зборувала за тешката финасиска ситуација во која се најдоа многу познати личности поради пандемијата со корона вирусот, но и за годината која ќе ја памети по раѓањето на својот внук Жељко.

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Оваа година за мене ќе остане најубавата во сеќавање бидејќи го добив внукот Жељко. Но на глобално ниво оваа година не постои, воопшто во била која професија, ниту народот кој не ја почуствува оваа катастрофа, рекла пејачката и додала:

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Јас прележав корона, и фала му на Бога, асимптоматична бев со најлесни симптоми. Во опкружение бев со луѓе кои навистина се борат за живот.

Едноставно, индивидулано е тоа. Се додека пракасата вели дека мора да се чуваме, јас сум за тоа да се почитува. Не се знае кој и како ќе преживее оваа корона.

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Цеца ги поддржа своите колеги поради пандемијата кои трпат големи загуби, и откри дека сите од естрадата не работат за големи хонорари и дека без приходи се речиси цела година.

– Не знам што осудуваат, сите живееме од пари, сите работиме за пари. Имаме трошоци, како и целиот нормален свет.

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Луѓето ги мерат со луѓето од естрадата кои работат со голем капацитет, нас не нема многу, пет-шест уметници сме кои својата кариера ја доведоме до ниво да полнат стадиони, Усче, но не работат сите на естрадта така.

Многу луѓе работат за многу, многу малку пари. Навистина се на работ од егизтенцијата , рекла Ражњатовиќ.

 

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
(Visited 909 times, 1 visits today)