Реклама
BEAUTYКоса

Елегантно и модерно: 60 милиони жени во светот ја носат оваа фризура – погледнете што е тренд оваа есен

Реклама

Дознајте која  фризура е хит оваа есен.

Најмнодернта фризура во овој момент на социјалните мрежи е коса со шишки или како што велат Американците „curtail bangs“, а за нејзината популарност сведочи и фактот дека на социјалната мрежа Тик-Ток под овој хаштаг може да се пронајдат преку 60 милиони видео снимки.

Маркетинг

Оваа есен хит ќе биде физурата која ја нос трендсетерката Хајли Бибер.

Маркетинг

Долга и слоевита

Долгата коса секогаш ќе биде ин, но оваа есен на својата рамна коса додајте неколку пократки слоеви кои ќе ви дадат волумен.

Исто така „Ин“ оваа сезона ќе биде кратата коса, па ако размислувате да ја кратите коста овој период е вистинскиот момент.

Погледнете во продолжение неклку фризури што се тренди оваа сезона.

 

 

 

 

 

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button