Елегантно и женствено издание на сопругата на Зоран Заев

Премиерот на Македонија Зоран Заев заедно со својата сопруга Зорица беа дел од настанот „Downing 10“ на самитот на НАТО.

Фото: Фејсбук/ Зоран Заев

Настанот го организираше премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, кој покажа одлично гостопримство.

Сопругата на премиерот за овој настан избра сив елегантен фустан со црна лента во пределот на половината, а целото издание го зачини со децентна шминка и коса врзана во кусо коњско опавче во задниот дел.

Фото: Фејсбук/ Зоран Заев

Во прашање е креација која поради кројот, текстурата и детаљот на струкот изгледа мошне интересно, а воедно и телото го прави да изгледа поубаво.

Фотографиите ги објави премиерот Заев на неговиот налог на социјалните мрежи и предизвикаа големо внимание.

Фото: Фејсбук/ Зоран Заев

Тој објави и една фотографија на која се гледа македонско црвено вино на кое го има и знамето на НАТО.

Фото: Фејсбук/ Зоран Заев

Што мислите за ова издание на Зорица?

Facebook Comments
(Visited 176 times, 1 visits today)