Реклама
Наши ѕвезди

Една од ретките фотографии на Благоја Грујовски со НАЈВАЖНАТА ЖЕНА во неговиот живот (фото)

Пејачот блеска покрај неа

Реклама

Тој е еден од омилените фолк-пејачи на многу Македонци

Еден од нашите најпознати фолк-пејачи Благоја Грујовски се труди колку може да го сокрие својот приватен живот далеку од очите на јавноста, а за неговите најблиски речиси и никогаш да не зборува.

Тој од бракот со Татјана Стојановска има еден син, а веќе доги години е во брак со сопругата Ирена со која ретко се појавува во медиумите.

Маркетинг

Но на неговиот Фејсбук профил се уште стои една фотографија од пред неколку месеци на која Благоја е со сопругата.

На фотографијата со нив е и Сузана Гавазова со сопругот Јасмин Курузовиќ, а како познатиот пејач и неговата колешка изгледаат додека се опуштаат со своите партнери, погледнете во продолжение.

Маркетинг

Потсетуваме, Благоја во изминатиов период е мошне активен со своите настапи како кај нас, така и во дијаспората.

Тој деновиве со песна го најави својот велигденски настап во Мајнц, Германија, кој ќе се одржи во дворот и пред црквата Свети Никола.

Принтскрин/ Фејсбук

Како што самиот Благоја вели во својата најава, ќе настапи заедно со Балкан бенд и ги кани сите што живеат во оваа земја да дојдат да уживаат во македонската музика и традиционалните македонски ора, и заедно да ги прослават Велигденските празници.

„Црковниот одбор организира монтажен затворен простор на повеќе од 600 квадратни метри каде има капацитет за повеќе од 1200 места за седење, за кои не треба претходна резервација а нема никаква наплата на влезници или конзумација, односно поканети и добредојдени се сите. Забавен парк за најмладите со рингишпил, и други содржини“, пишува во објавата на официјалната страница на Фејсбук на оваа православна македонска црква во германскиот град Мајнц.

Бонус галерија

Инстаграм/ b_o_r_i_s_1914__b_o_r_i_s_1914

Свети Никола – Мајнц

Инстаграм/ f__ili__p__food_designer

Фејсбук/ Свети Никола, Мајнц

Инстаграм/ f__ili__p__food_designer

Фејсбук/ Свети Никола, Мајнц

Фејсбук/ Свети Никола, Мајнц

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button