Една од омилените есенски комбинации на Македонките

Ова е една од нашите омилени комбинации

 

Во прашање е тренд кој е одличен за тмурните есенски денови и кој го обожаваат жените ширум светот. Тој преку ноќ ги освои модните вљубенички, посебно оние кои сакаат да изгледаат како вистински трендетерки.

И навистина е мал бројот на оние дами на кои нема да им се допадне комбинација на џемпер-фустан со високи чизми преку колена. Во прашање е одличен избор посебно за овој период од годината, кој можете да го носите во сите пригоди и да го комбинирате со најразлични модни додатоци.

Џемпер-фустаните се топли и изгледаат мошне елегантно и женствено, а чизмите над колена се уште се еден од најбараните трендови кои многу лесно ќе ве „телепортираат“ во центарот на вниманието.

Погледнете како да ги носите.

Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа

 

Facebook Comments
(Visited 254 times, 1 visits today)