Една од најголемите ѕвезди од филмовите за возрасни скокна во тавче

И како невеста изгледа заводливо

Една од најпознатите актерки во филмовите за возрасни, Миа Калифа, навистина имаше чуден пат во кариерата. Таа за многу кратко време стана една од најбараните ѕвезди во индустријата за возрасни, но набргу реши да заврши со оваа кариера и стана спортска водителка на Јутјуб.

Интересно е тоа што многумина не знаат дека популарната актерка снимаше филмови за возрасни само три месеци.

Тоа беше при крај на 2014 година кога направи „само“ 12 сцени, но ти беа и повеќе од доволно за да стане светска мега ѕвезда. За нејзиниот љубовен живот се зборуваше многу, а сега повторно се најде во центарот на вниманието.

Но овој пат затоа што на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која носи венчаница.

Но се уште не е познато дали станува збор за реклама или за подготовка за венчавка. Имено, познатата Либанка која живее во Америка, во март се сврши со шведскиот готвач Роберт Сандберг кој од неа е постар две години.

View this post on Instagram

Imagine if I was this extra. *if*. Directory of cinematography: @superbinx

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on

 

Ова нема да и биде прв брак на Миа.

Имено, таа како 18 годишна девојка се омажи за својата средношколска љубов, но нивниот брак не траеше долго. Впрочем како и нејзината кариера…

(Visited 408 times, 1 visits today)