Еден од најконтровезните евровизиски моменти досега (видео)

Нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска настапува утре, на втората полуфинална вечер.

Евровизија оваа година се случува во Тел Авив откако пејачката Нета минатата година победи со песната „Toy“.

Она што остави најлош впечаток на целиот настан беше кога на пејачката што ја претставуваше Велика Британија на минатогодишната Евровизија сред настап и беше одземен микрофонот од непознат маж.

Но нејзините маки не завршија тука.

Пејачката најпрво доби поддршка од обожавателите поради инцидентот на нејзиниот настап, но за кратко време ситуацијата потполно се промени и доживува вистински линч.

Имено, кај будното око на обожавателите ништо не може да помине незабележано, па така набргу по настапот на Велика Британија започнаа коментарите дека Сури всушност не пеела во живо, туку плејбек.

 

Тие дури и му беа благодарни на момчето што насилно и го зема микрофонот бидејќи на тој начин го откри скандалот кој предизвика полемика на интернет.

Facebook Comments
(Visited 635 times, 1 visits today)