Еден од најбогатите бизнисмени во Македонија го ожени синот – НЕВЕСТАТА БЛЕСКАШЕ, но шоуто го украде оваа дама!

Еве како се носи мало црно фустанче!

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Поранешната Пин ѕвездичка, Антонија Гиговска, важи за една од најатрактивните млади пејачки, а заради нејзиното пpoвокативно издание на свадбата на синот на Кочо Анѓушев, никого не остана рамнодушен.

Имено, таа ги забавуваше гостите, а на бината во Александар Палас се појави во мало црно фустанче и го украде шоуто.

Пејачката која на себе нема ниту една хиpyршка ни естетска корекција е на добар пат да стане една од најпосакуваните пејачки на нашата сцена.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Таа со редовно вежбање и напорни тренинзи успеа да се реши од вишокот килограми и сега никого н остава рамнодушен кога ќе се стокми во едно вакво издание.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Таа на свадбата на синот на бизнисменот Кочо Анѓушев, Огнен, блескаше во тесниот кус црн фустан.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Креацијата е со прерамка на самото едното рамо, а суптилниот шлиц допринесе пејачката да изгледа уште поубаво во неа.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Таа оваа креација ја носеше со црни сандали со долги ремчиња и тенки високи потпетици, додека косата и беше пуштена и одлично се вклопи во ова издание.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Гиговска на сцената се појави во сини салонки со високи потпетици, додека претходно целото издание го зачини со мала бела чантичка.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Како изгледаше таа, но и како изгледаа младоженецот и невестата, погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Инаку, Огнен, синот на човекот кој што „Форбс“ во 2014 година го стави меѓу петте најбогати Македонци, е сопственик на модниот бренд ЗЕРО. Тој заврши на престижниот италијански факултет за моден дизајн „Институтот Марангони“, а неодамна откри дека на 21 година веќе е реализиран како татко и дека обожава да го минува времето со семејството и пријателите.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Тој и неговата сега венчана сопруга Марта, свадбата ја направија во Александар Палас, кад и двајцата блескаа.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Невестата носеше преубава бела раскошна венчаница, со впечатливи ракави, а младоженецот класичен костум.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Гиговска беше почестен музички гостин, а присутните меѓу кои имаше и многу познати, уживаа во нејзиниот брилијантен настап.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Повеќе фотографии погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Погледнете уште едно фатално издание на познатата пејачка:

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
(Visited 6.335 times, 3 visits today)