Реклама
Наши ѕвезди

Еден детаљ од станот на Анета Љумаковска што сите го забележаа – ова никој не го знаеше за неа!

Пејачката во издание што ги воодушеви сите

Реклама

Изгледа беспрекорно во секое свое издание

Нашата позната пејачка Анета Љумаковска во последно време многу често е активна на социјалните мрежи, а една од нејзините последни објави привлече големо внимание кај нејзините фанови.

Имено, пејачката се фотографираше пред огледалото во ходникот во нејзиниот дом и покажа како се стокмила, но она што посебно привлече внимание беше детаљот што пејачката го има на својот ѕид.

Маркетинг

Станува збор за голем портрет на кој е пејачката, но само со долга и потемна коса, каква што беше до неодамна.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

Но Анета пред неколку недели реши да направи промена и заплови во светот на русокосите, а ова нејзино издание сите ги воодушеви.

Како пејачката изгледа сега, но и како изгледаше пред неколку години, со шишки и во едно „необично“ издание, погледнете од нејзините фотографии во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

Пејачката за пластичните корекции

Потсетуваме, Анета во една прилика отворено зборуваше за тоа дали некогаш правела естетски корекции на себе.

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

Имено, водителката на „Тренд лајф“ тогаш беше на гости кај неа, кога Анета се уште беше во брак со Џими Мицевски, а Анета пред камерите изјави дека правела пластични корекции и дека нема зошто тоа да го крие. Но како што самата откри, правела интервенција на устата која со тек на време се стопила, па сега нема ништо од тоа.

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

„Не знам дали ќе направам пак нова, мислам дека природно си е природно“, истакна тогаш нашата позната фолк-дива во споменатата емисија, додавајќи дека правела и на брчките и јаболкниците, но дека и тие со тек со време се стопиле и дека лицето повторно и станало како и пред да ги направи интервенциите.

„Не сум за трајни силикони и такви нешта“, изјави тогаш Анета.

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button