Реклама
Наши ѕвезди

Еден детаљ на сите им падна во очи: Погледнете во каква комбинација се прошета Боки 13 низ Скопје

Само тој може да има храброст за ова.

Реклама

Боки се прошета низ Скопје стилизиран од глава до пети.

Пред извесно време Апелациониот суд ја укина пресудата за кривично дело превара на Бојан Јовановски, откако тој поднесе жалба.

ФОТО: Инстаграм / Боки 13

Бојан во јавноста познат како Боки 13 официјално е слободен граѓанин и максимално ужива во својата слобода.

Маркетинг

Повторно се активираше на социјалните мрежи, а понекогаш знае да го каже и своето мислење за актуелните случувања.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Боки 13

Боки својата кариера ја започна многу млад и веќе долго време е препознатливо ТВ лице.

Беше и водител, имитатор, менаџер и пејач.

ФОТО: Инстаграм / Боки 13

Исклучително е талентиран за шоу – бизнис, а и публиката не е рамнодушна кога станува збор за него.

Иако завршил Факултет за туризам, својата кариера ја градеше во естрадните води.

ФОТО: Инстаграм / Боки 13

Во текот на својата досегашна кариера Бојан има одржано неколку концерти меѓу кои концертот во Охрид, концертот во Скопје, Штип, Битола и останати места во Македонија.

Во 2019 година судските власти во Македонија покренаа постапка со која Боки беше обвинет, а подоцна и притворен, за рекет, односно изнуда на парични средства од македонски стопанственици заради олеснување при судски процеси во кои се вмешани стопанствениците.

ФОТО: Инстаграм / Боки 13

По излегувањето од затвор Боки се посвети целосно на своето семејство и на најблиските.

Отсекогаш бил вљубеник во модата и во секоја прилика се труди да изгледа беспрекорно.

ФОТО: Инстаграм / Боки 13

Неговите најнови фотографии привлекоа големо внимние, особено поради чевлите Баленсијага кои ги носи.

Дефинитивно само тој има храброст да облече нешто што е поразлично и што не сме навикнати да го гледаме во секојдневието.

ФОТО: Инстаграм / Боки 13

ФОТО: Инстаграм / Боки 13

ФОТО: Инстаграм / Боки 13

ФОТО: Инстаграм / Боки 13

ФОТО: Инстаграм / Боки 13

ФОТО: Инстаграм / Боки 13

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button