Реклама
Наши ѕвезди

Еве што изработи Дракче, па веднаш си се пофали – ВИСТИНСКО РЕМЕК-ДЕЛО, ќе се воодушевите

Познатата македонска водителка се пофали со своето ремек дело.

Реклама

Дракче покажа што направила со своите златни раце.

Оваа жена ја бидува за сѐ.

ФОТО: Фејсбук / Драгица Стевковска – Дракче

Драгица Стевковска – Дракче својата телевизиска кариера ја започна со емисијата „Патот на светлината“.

Маркетинг

Иако не е повеќе дел од ТВ етерот, Дракче и понатаму е омилена на публиката, која ја следи на социјалните мрежи.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Драгица Стевковска – Дракче

Публиката ја освои со својата скромност, широката насмевка и добродушноста.

Сите кои ја познаваат велат дека таа е подготвена да помогне секому.

ФОТО: Фејсбук / Драгица Стевковска – Дракче

Особено ја обожаваат домаќинките, а таа се труди со своите следбенички на Фејсбук да сподели многу корисни совети и рецепти.

Освен што е одлична водителка, таа е и одлична домаќинка.

ФОТО: Фејсбук / Драгица Стевковска – Дракче

Може да се каже дека оваа жена ја бидува за сѐ.

Овој пат таа се пофали и покажа каков џемпер успеала да сплете сама за себе.

ФОТО: Фејсбук / Драгица Стевковска – Дракче

Во нашата земја има сѐ помалку жени кои знаат да плетат и овој занает како полека да изумира.

Дракче покажа какво ремек дело може да настане со малку труд.

ФОТО: Фејсбук / Драгица Стевковска – Дракче

ФОТО: Фејсбук / Драгица Стевковска – Дракче

ФОТО: Фејсбук / Драгица Стевковска – Дракче

ФОТО: Фејсбук / Драгица Стевковска – Дракче

ФОТО: Фејсбук / Драгица Стевковска – Дракче

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button