Реклама
Наши ѕвезди

Еве од кој ја наследила убавината: Една од најубавите водителки во Македонија ја покажа својата мајка

Мајката на познатата македонска водителка е вистинска убавица.

Реклама

Крушата под круша паѓа, а доказ за тоа се водителката и нејзината мајка.

Водителката на емисијата „Магазин“, Јелена Богојевиќ освен на малите екрани, активна е и на социјалните мрежи, каде често споделува објави поврзани со нејзиниот приватен живот.

ФОТО: Инстаграм / Јелена Богојевиќ

Таа е една од ретките кои без проблем покажуваат како изгледа нејзиното секојдневие и времето кое го поминува со најблиските.

Маркетинг

Пред две години стапи во брак со сопругот Срѓан Спасиќ, со кој долго време беше во врска, а истата година беа благословени со нивното синче Немања.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Јелена Богојевиќ

Јелена важи за една од најубавите жени во нашата земја.

Уште од мали нозе се појавува пред малите екрани.

Јелена беше дел и од серијата за деца „Наше маало“.

ФОТО: Инстаграм / Јелена Богојевиќ

Извесен период се занимаваше со мода и работеше како модел, а потоа започна да работи како водителка и со тоа се занимава и денес.

Во нејзиното семејство убавината е наследна.

ФОТО: Инстаграм / Јелена Богојевиќ

Мајката на Јелена е вистинска убавица.

По повод роденденот на својата мајка Јелена сподели нејзина фотографија и јавно ѝ честиташе.

ФОТО: Инстаграм / Јелена Богојевиќ

По професија нејзината мајка е докторка и е најголема поддршка на својата ќерка.

Повеќе нејзини фотографии погледнете во продолжение:

ФОТО: Инстаграм / Јелена Богојевиќ

ФОТО: Инстаграм / Јадранка Богојевиќ

ФОТО: Инстаграм / Јадранка Богојевиќ

ФОТО: Инстаграм / Јадранка Богојевиќ

ФОТО: Инстаграм / Јадранка Богојевиќ

ФОТО: Инстаграм / Јадранка Богојевиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button