Еве која е Македонката заради која Цеца Ражнатовиќ pacпали по Марија Шерифовиќ и направи голем cкандал во „Ѕвездите на Гранд“

Љупка Арсовска од Македонија беше една од причините што Марија Шерифовиќ и Цеца Ражнатовиќ се скараа во последната емисија од „Ѕвездите на Гранд“.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Пејачката настап со песни од Хурикејн и Едита, а со освоените четири гласови замина директно во баражот.

На мене овој програм ми е океј. Немам проблем со програмот, но имам со начинот на кој ти пееш и го кажуваш текстот. Тоа е некако ново, модерно изговарање на текстот кое јас го сведувам на полумутаво. За тоа може да се дискутира, но ако идејата е дека така треба да се пее тогаш океј. Секогаш може и подобро, и појасно, бидејќи ако некој смислил дека тоа така треба јас би сепак со својот глас и со својот израз“, објасни Марија. Со неа не се сложија Вики Миљковиќ и Ѓорѓе Давид кои додадоа дека беше оригинална и секако потенцијал.

Сепак, ваквото гласање и образложение ја изнервира Цеца која сметаше дека нејзината кандидатка е оштетена.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

На ова девојче и кажа дека мутаво пее и и’ го даде својот глас, а на мојата кандидатка не и го даде гласот, а не пееше мутаво, па објасни ми – побара одговор Цеца од својата колешка, по што Шерифовиќ и кажа дека натпреварувачката имала погрешен репертоар за разлика од Љупка, што дополнително ја изреволтира Светлана која ја праша дали се оценуваат песните или натпреварувачите што ги пеат истите.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

„Таа мутаво го пееше нејзиниот програм добро, а твојата пееше неточно неточен програм“, и одговори Марија.

„Заколни се во мајка искрено дека ова девојче пееше точно. Не ги оценуваш ти правилните или погрешните песни туку девојчињата“, повторно и се обрати Цеца со повисок тон на Марија, додека нејзината колешка тврдеше дека стои зад својот глас и дека кај кандидатите оценува сé.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Потоа се надоврза и Саша Поповиќ дека сите што пеат во вториот круг се повеќе или помалку добри, но и дека сега се гледаат и други работи.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

И Вики Миљковиќ не можеше да остане имуна, па застана во одбрана на својата кума, но Марија и одговори:

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

„Народот зборува за тоа како вие гласате, јас зад својот глас стојам! Дали имам право нешто да ми се допадне и не? Дали имам право?, ги праша овој пат Шерифовиќ своите колешки и и’ порача на Вики да не се меша бидејќи не станува збор за нејзината кандидатка, туку за Настасија Шкориќ која во првиот круг ја избра Цеца Ражнатовиќ за своја менторка.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Инаку, Љупка има дваесет и една година и има завршено средно музичко училиште. Таа е млада пејачка која во Македонија стана позната со своите настапи со бендот Ди Капо.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Во македонските медиуми Љупка го доби прекарот македонската Џенифер Лопез, а кога ќе ги видите нејзините фотографии, ќе ви стане јасно зошто многумина ја споредуваат со популарната светска пејачка.

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Таа некое време се занимава со музика и во Македонија веќе е позната, а видеата и фотографиите што ги објавува и тоа како ќе го задржат вашето внимание.

Некои од нив погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска

Фото: Инстаграм/ Љупка Арсовска
(Visited 2.398 times, 1 visits today)