Еве која беше најубаво облечена дама на свадбата на Вељко – кога ТАА СЕ ПОЈАВИ, сите гледаа во неа наместо во невестата

За неа велат дека изгледаше неодоливо на свадбата

Веќе и врапчињата на гранките знаат дека невестата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана Родиќ е вистинска убавица. Тоа можевме да го видиме и од фотографиите од нивната свадба, но она што исто така го забележаа сите е тоа дека и нејзината сестра Бојана изгледаше прекрасно.

Имено, Бојана за оваа пригода носеше златен комбинезон со кој совршено ги истакна своите облини и изгледаше поприлично занесно.

Фото: Инстаграм

Таа беше весела за целото време, а според многумина Бојана беше и една од најубаво облечените дами на свадбата.

 

Од нејзиниот профил на социјалните мрежи погледнете повеќе фотографии на кои ќе ја видите во вистинското светло.

Фото: И(нстаграм
Фото: И(нстаграм
Фото: И(нстаграм

View this post on Instagram

Just blue 🏝

A post shared by Bojana Rodic (@bojana__rodic) on

 

Па, зарем не е вистинска убавица?

Facebook Comments
(Visited 7.350 times, 1 visits today)