Реклама
Хороскоп

Еве кои хороскопски знаци во животот ги следи најмногу среќа

Реклама

Кога сите работи во животот на добро идат, се вели дека сте родени под среќна ѕвезда. Но, астролозите велат дека сте родени во среќен знак.

Фото: Истаграм

Проверете кои знаци во хороскопот се раѓаат во среќен знак:

Стрелец

Луѓето родени во овој знак се вистински доказ дека доброто со добро се враќа. Стрелците се оптимисти и сакаат да им помагаат на повеќето луѓе, заради ова универзумот одлучил  да ги награди со малку среќа.

Маркетинг

Тие исто така се многу упорни кога станува збор за нивните соништа што се постигнуваат делумно со нивниот голем напор, а делумно поради среќата што ги следи.

Близнаци

На добродушните, забавни и духовити Близнаци едноставно не можете, а да не им се  восхитуваат на нивниот шарм. Поради нивниот ведар дух, секој сака да ги има во друштво, бидејќи секогаш се способни да ги развеселат другите и да ја поправат атмосферата, па затоа најмногу ја заслужуваат својата среќа. Тие исто така, по природа се многу амбициозни и не се плашат да преземат ризици за да ги постигнат своите цели, докажувајќи дека среќата навистина ги следи храбрите.

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button