Еве кои три бои ќе ги носат нашите девојки оваа есен

Ова ќе биде најшарената есен досега

Наместо беж, црна и кафеава, оваа сезона ќе доминираат силните боли – жолта, зелена и розова кои во следните неколку месеци ќе го чинат секој модерен стајлинг што ќе го сретнеме на градските улици. Доволно е само да „фрлите“ еден поглед низ продавниците и ќе забележите дека овие тренди бои веќе стигнале на полиците, а во продолжение погледнете ги најинтересните модели што ги избравме во овие хит нијанси.

ADVERTISEMENT

Жолта маргарин нијанса

Бледата жолта боја ќе биде една од водечките бои во новата сезона, тврдат модните гуруа. Ваквата нијанса делува мошне префинето и шик, а можете да ја носите буквално со се што имате во плакарите, па токму затоа е и одлична за следните месеци кога тмурните и безживотни стајлинзи можеме да ги подигнеме за момент со ваквата жолта нијанса.

Совршено се согласува со безвременската беж, црна или маслинеста, но ви предлагаме да си поиграте со боите и популарната избледена жолта нијанса да ја пробате со тренди парчиња во пастелно сино или виолетово.

Zara

 The Frankie Shop

Oh Hey Girl

Emilia Wickstead

& Other Stories

Vince
Mango

Bottega Veneta

Зелени вибрации

Она што неон зелените нијанси беа во текот на летото, во наредните месеци тоа ќе бидат потемните зелени нијанси. Тие веќе ги преплавија продавниците, па сигурни сме дека и оваа есен нема да можете да ги прескокнете моделите во оваа боја. На полиците кај познатите брендови веќе ве чекаат преубави блуски, кошули и фустани (а најверојатно и високи потпетици) во некоја од зелените нијанси што можете да ги видите во продолжение.

Charles & Keith

H&M

Zara

Weekday

Emory Park

Ganni

COS

& Other Stories

Пинк зараза

Вибрантната розова боја по која ги памтиме лудите 80-тите повторно беше во мода ова лето, а доколку судиме според новитетите кои почнаа да пристигаат во продавниците, таа ќе биде популарна и во текот на есенските месеци. Она што е интересно е тоа дека покрај силната „пинк“ боја добредојдени се и пастелните нијанси кои можете да ги носите посебно, но и во комбинација, а можете да ги комбинирате и со други живи бои.

Zara

Sies Marjan

Stand Studio

Saks Potts

Marks & Spencer

Jacquemus

ASOS

& Other Stories

Arket

 

Facebook Comments
(Visited 135 times, 1 visits today)
Loading...