Реклама
Вирално

Еве како К–15 му даваат гол на Ковачевски – мрднато политичко видео се шири како „вирус“ на Фејсук

И во Македонија ништо ново

Реклама

Не ова не е црн хумор, ова за жал е дел од нашето секојдневие

Политиката е дел од нашето секојдневие, а политичарите колку ние и да се трудиме да ги игнорираме, тие сепак се нашите најголеми ѕвезди, од кои повеќето се прославиле во негативни ролји.

И тоа не е никогаш поизразено отколку сега, во време на избори, кога и едните и другите, па и третите се бескрупулозни во својата борба за опстанок – да останат или да се дограбаат до фотелја.

Маркетинг

Принтскрин/ Фејсбук

Социјалните мрежи се преполни со (луди) политички реклами, некои бесмислени, некои повеќе, но една од нив навистина заслужува внимание, односно една пародија на пародијата.

Маркетинг

Да, ова не е политички маркетинг, туку политички сеир, а во главна улога овој пат е еден многу познат лик од нашиот политички живот.

И двајца цареви, кои исто така ги знаете сите, но кои уште сега ги прогласуваме за победници на овие избори.

Погодувате за кого станува збор, нели?

А еве и за оние што сакаат да го видат оригиналот на овој „филм“, со вистинските глумци во нашите животи…

Во продолжение и неколку коментари што кажуваат за расположението на публиката за овие наши „чудни“ натпревари…

Фото: Принтскрин/ Фејсбук

Фото: Принтскрин/ Фејсбук

Фото: Принтскрин/ Фејсбук

Фото: Принтскрин/ Фејсбук

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button