Еве како изгледа Турчинката што му го украде срцето на Џамбо Агушев – познатиот трубач доби три ангелиња од оваа преубава жена

Ја чува својата голема љубов која му роди три ангелчиња

Фото: Приватна архива

Познатиот македонски трубач со светска кариера Џамбо Агушев своето срце и го подари на убавата Асена.

Таа е Турчинка која живеела во Германија каде се запознале на еден негов настап. Џамбо ја забележал во публика, му се допаднала, и ја поканил на состанок. Очигледно беше тоа голема љубов на прв поглед…

Џамбо и Асена веќе десет години се во складен и совршен брак, иако во јавност ретко можеме да ги видиме задно.

Фото: Приватна архива

Тие се горди родители на ќерката Севги и синот Мерт, како и на приновата што ја добија на почетокот на месецов. Од заедничките фотографии можеме да видиме дека русокоса сопруга на Џамбо за кратко време ја вратила својата линија, но и дека малата Мелинам ја наследила нејзината убавина.

Фото: Приватна архива
Фото: Приватна архива

Тој кога прв пат го покажа бебето во јавност го откри и името кое со неговата сопруга го одбрале за нивната ќеркичка.

Фото: Приватна архива

„Фала му на Бога, мојата ќерка Мелинам се роди. Добредојде во нашето семејство, моја убава ќерко!“ – напиша Џамбо на турски јазик на неговиот Фејсбук профил кога му се роди ќеркичката.

Фото: Приватна архива

Инаку, Џамбо, кој по потекло е од Струмица, со својот популарен оркестар настапува низ целиот свет. Тие неодамна ја добија и престижната награда во Германија „German Record Critics“, кога неговиот албум „Brasses for the Massesе“ беше прогласен за најдобар албум на светот за 2020.

Фото: Приватна архива

Во продолжение погледнете уште неколку фотографии од неговата убава сопруга, но и од познатиот трубач.

Фото: Приватна архива
Фото: Приватна архива
Фото: Приватна архива
Фото: Приватна архива
Фото: Приватна архива
Фото: Приватна архива
Фото: Приватна архива
Фото: Приватна архива
Фото: Приватна архива
Фото: Приватна архива
Фото: Приватна архива
Фото: Приватна архива
(Visited 5.815 times, 1 visits today)