Еве како изгледа раскошната вила на Цеца на Кипар – комшиите и се БОГАТАШИ, за ваков луксуз многумина можат само да сонуваат!

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ поседува луксузна вила на Кипар покрај самото море, која ја посетува секое лето.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Таа оваа година ќе оди заедно со ќерката Анастасија и синот Вељко, како и неговата спруга Богдана и малиот Жељко.

Како што пишуваат медиумите, таа неодамна решила да започне со реновирање на вилата, да додаде уште еден кат на кој ќе има апартмани, а на покривот ќе биде сместен помал базен, две џакузија и соба за масажа.

Куќата е од 400 квадрати и се наоѓа веднаш до морето во Аја Напи, а во дворот има огромен базен.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

„Имам комшии Иранци, Кипарци и Руси со кои сум во одличен однос. Тоа се остварени луѓе на кои ништо не им значи мојата слава во Србија. Во Аја Напи летото е прекрасно, а таму му е убаво кога дома ќе биде постудено. Драгоцен ми е мирот во мојот втор дом“, изјави Цеца во една пригода, а ваков дом сред средоземното море секој би посакал.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Инаку, Аја Напи е туристичко место кое се наоѓа на југоисточното крајбрежје на овој медитерански остров.

Од главниот град Никозија е оддалечен околу 85 километри, а од Ларнаке 47 километри, каде што е и најблискиот аеродром.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Моментално Аја Напи важи за најзначајното и најголемото туристичко место на Кипар. Им 27 плажи од кои 14 се наградени со Сино знаме.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Кипар според бројот на плажи со Сини знамиња се наоѓа на второто место во светот , веднаш зад Хрватска.

Како изгледа вилата на Цеца на ова место, погледнете во продолжение:

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин
(Visited 2.159 times, 1 visits today)