Реклама
Наши ѕвезди

Еве како изгледа куќата на Лила во местото од каде што потекнува – вистински рај на земјата (фото)

Ова место ги буди најубавите спомени кај неа

Реклама

Горда на своето потекло

Малкумина знаат дека една од нашите најпознати водителки Лила Филиповска не е родена во Македонија, туку во Шведска.

Нејзините родители заминуваат во оваа земја, а по некое време ќе се вратат, а нејзиниот татко Милан по потекло е од селото Виниче.

Маркетинг

Лила секогаш кога ќе појде на ова место не ја трга насмевката од своето лице и ужива сеќавајќи се на моментите од своето детство.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Познатата водителка во една пригода објави неколку фотографии на својот профил на Инстаграм откривајќи дека на ова место најдобро си ги полни батериите и дека, според неа, таков мир и тишина не постои на ниту едно друго место на светот.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

„Виниче (скопско) е родното село на татко му и во оваа куќа имам многу спомени“, напиша тогаш Лила на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

„Се наоѓа на 8 километри од Скопје, на 611 метри надморска височина и е вистинска воздушна бања. Денес селото слави Св. Илија, додека беше жив татко ми и ние славевме“, се присети тогаш Лила.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Бонус фото

Лила пред 20 и кусур години

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button