Реклама
Шминка

Еве како изгледа Калиопи БЕЗ ГРАМ шминка – ќе се изненадите, ова е тајната на нејзината убавина

Ваков шарм ретко кој поседува

Реклама

Таа е една од нашите најдобри пејачки

Калиопи Букле (57) важи за една од нашите најпознати пејачки, а позната е и по својот природен изглед со кој мами воздишки.

Таа е една од ретките ѕвезди како кај нас, така и на целиот Балкан, која многу често можеме да ја видиме без грам шминка на лицето.

Маркетинг

Калиопи преферира природен изглед, па и кога е нашминката, тоа секогаш е суптилно и никогаш не е „ту-мач“.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Калиопи

Тоа впрочем можеме да го видиме и од нејзините последни фотографии со кои покажа дека и без и со шминка изгледа прекрасно.

Таа е една самоуверена жена која не се крие зад тешките наслаги шминка, но и една од ретките претставнички на понежниот пол кои и во шестата деценија имаат толку убаво и мазно природно лице на кое воопшто не му треба разубавување.

Фото: Инстаграм/ Калиопи

Од друга страна пејачката и гордо го истакнува својот младешки изглед за кој е виновна само природата и генетиката.

Фото: Инстаграм/ Калиопи

Како што самата изјави во една пригода, изгледа убаво благодарение на генетиката, но и на одличните шминкери со кои соработува.

Фото: Инстаграм/ Калиопи

И за разлика од младоста кога користела многу повпечатлива шминка, таа сега знае да им се предаде во рацете на вистински уметници кои знаат како максимално да го истакнат нејзиниот шарм.

Фото: Инстаграм/ Калиопи

Преку ден минимално се шминка, но да бидеме искрени, Калиопи и кога е без грам шминка е вистинска убавица.

Фото: Инстаграм/ Калиопи

Погледнете ги и останатите фотографии на кои пејачката на еден од најголемите хитови на Балканот („Бато“) блеска со својата убавина како и на самиот почеток од својата кариера.

Фото: Инстаграм/ Калиопи

Фото: Инстаграм/ Калиопи

Фото: Инстаграм/ Калиопи

Фото: Инстаграм/ Калиопи

Фото: Инстаграм/ Калиопи

Бонус видео

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button