Реклама
Наши ѕвезди

Цаци ова никогаш нема да му го заборави на сопругот – погледнете како новинарот ја изненади саканата

Еве како изгледа денес сопругот на една од најпознатите македонски водителки што сите ја сакаат

Реклама

Во брак со колега…

Водителката Славица Арсова, која пријателите и колегите нагалено ја викаат Цаци, е добро познато лице од нашите мали екрани.

Таа веќе долги години е заштитно лице на информативната програма на еден од најгледаните медиуми во Македонија, а публиката ја засака уште од првиот ден кога се појави на телевизија.

Маркетинг

Но денес малкумина се сеќаваат дека и нејзиниот сопруг работи во истата телевизија и покрај тоа што моментот кога тој ја запроси зборуваа сите и беше нешто досега невидено во нашите медиуми.

Фото: Фејсбук/ Александар Спасовски

Станува збор за новинарот Александар Спасовски кој својата сакана ја запроси сред главните вести на телевизија Сител.

Фото: Фејсбук/ Александар Спасовски

Имено, Александар ја запроси Цаци и тоа пред гледачите на најгледаниот централен дневник во тоа време.

Ова видео се уште е хит на интернет, а како изгледаше моментот кога сопругот на Цаци го извади прстенот и ја праша својата колешка дали ќе се омаѓи за него, потсетете се во продолжение.

Фото: Фејсбук/ Александар Спасовски

Тие на вечна љубов се заколнаа во јануари 2012 година, а круна на нивната љубов е ќерката Мила која многу личи на мама.

Фото: Фејсбук/ Александар Спасовски

Славица на социјалните мрежи знае одвреме-навреме да објави семејни фотографии и да покаже како ужива со најблиските, а деновиве на Фејсбук заедничка фотографија сподели и нејзиниот сопруг.

Како познатиот новинарски пар изгледа денес додека ужива заедно, но и како изгледаше моментот кога Цаци се согласи да му биде жена, погледнете во продолжение…

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Сител

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Сител

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Сител

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Сител

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Сител

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Сител

Поврзано

Back to top button