Еве како изгледа денес жената што Тоше Проески ја сакаше најмногу

Таа денес е мажена и еве што работи …

Фото: Инстаграм/ Тоше Проески

Пред точно 13 години не напушти Тоше Проески, а големата тага за неговото прерано заминување се уште не бледее кај неговите фанови и по толку години.

Тоше долги години беше во врска со русокосата ракометарка Андријана Будимир, која по неговото заминување се повлече и не сака да дава изјави за медиумите.

Таа во 2013 година се омажи за угостителот Јохан од Скопје, со кој го има својот син Максим, кој го роди во 2014 година.

Фото: Инстаграм/ Тоше Проески

Инаку, поранешната ракометарка Андријана Будимир стана позната во јавноста на целиот Балкан и заради нејзината љубовна врска со пејачот Тоше Проески. По медиумската драма таа целосно се повлече од јавноста и се посвети на својата кариера. По кариерата дојде време да стане успешен тренер, за што зборуваат нејзините резултати.

Таа минатата година стана тренер на младата машка ракометна репрезентација на Македонија и со тоа стана прва жена на оваа позиција во историјата. Никој не се сомнева дека е вистинска личност за оваа позиција, а на социјалните мрежи можеме да прочитаме коментари во кои многумина ја нарекуваат челичната Лејди на нашиот ракомет.

Погледнете како таа изгледа денес:

Фото: Инстаграм/ Андријана Будимир
Фото: Инстаграм/ Андријана Будимир
Фото: Инстаграм/ Андријана Будимир
Фото: Фејсбук/ Тоше Проески
Фото: Фејсбук/ Тоше Проески
Фото: Фејсбук/ Тоше Проески
Фото: Фејсбук/ Тоше Проески
Фото: Фејсбук/ Тоше Проески
Фото: Фејсбук/ Тоше Проески
Фото: Фејсбук/ Тоше Проески
Фото: Фејсбук/ Тоше Проески
Фото: Фејсбук/ Тоше Проески
Фото: Фејсбук/ Тоше Проески
Фото: Фејсбук/ Тоше Проески
(Visited 4.765 times, 2 visits today)