Реклама
Дом и семејствоНаши ѕвезди

Еве како изгледа дворчето каде преку лето ужива Марина Дојчиновска – целата куќичка е како во бајките

Еден детаљ посебно привлекува внимание...

Реклама

Куќата на Марина има преубав двор

Поранешната македонска водителка, Марина Дојчиновска, и нејзиниот партнер, познатиот хармоникаш Горан Алачки градската галама и метеж често знаат да ги заменат со волшебно зеленило.

Имено, Марина пред неколку години за заврши својата нова куќа во Гари, едно од најубавите села во Македонија.

Маркетинг

Од луксузната викендичка се пружа прекрасен поглед кон природните убавини со кои изобилува ова место, а Марина тука се чувствува како во рајот. Имено, поранешната водителка тоа и самата го откри неодамна во интервју за Гламур магазин, а сега сподели уште неколку прекрасни фотографии на социјалните мрежи и ги воодушеви сите.

Маркетинг
Фејсбук/ Марина Дојчиновска

Марина сега покажа и како изгледа дворот на куќата во кој посебно ужива во текот на летото кога температурите се значително пониски отколку во градската средина каде знае да биде и неподносливо, посебно во овој период од годината.

Фејсбук/ Марина Дојчиновска

Потсетуваме, со Марина неодамна поразговаравме на најразлични теми, а една од нив беше дали би можеле повторно да ја видиме на малите екрани во улога на водителка. И како што самата ни откри, на едно од нејзините последни патувања во Измир и се случило нешто од што видела дека има уште многу неоткриени македонски вистини, кои чекаат некој да ги обнароди.

Фејсбук/ Марина Дојчиновска

Фејсбук/ Марина Дојчиновска

„Предмет на моите професионални интереси била и ќе остане да биде Македонија, а гледам дека има уште многу да се каже за неа!“ изјави Марина за Гламур, а за што поточна станува збор и што е она што таа го видела во турскиот Измир и кое што и оставило толку голем впечаток, дознајте во продолжение…

Кликни тука за целото интервју со Марина >>

Фејсбук/ Марина Дојчиновска

Поглед од „милион долари“

Фејсбук/ Марина Дојчиновска

Фејсбук/ Марина Дојчиновска

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button