Еве како денес изгледа првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ – хит ФОТОГРАФИЈА што ја објави нивната заедничка ќерка!

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ позираше со својата мајка Весна Јоксимовиќ, првата сопруга на пејачот од Ваљево.

Ќерката од првиот брак на Жељко, Мина Јоксимовиќ, позираше со својата мајка Весна, со која Јоксимовиќ беше во брак пред повторно да се ожени со познатата и шармантна водителка Јована Јоксимовиќ.

Мина е позната во јавноста бидејќи е активна на социјалните мрежи. Нејзината мајка Весна наводно живее повлечен и мирен живот, а од нејзините Инстаграм фотографии можеме да видиме дека изгледа занесно. Колку и дали личи на својата ќерка Мина, проценете сами.

Еве како изгледа таа:

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Инаку, првата сопруга на Жељко не сака медумски да се експонира, па Мина ретко објавува нејзини фотографии. Меѓутоа, според неколкуте кои ги објави, може да се забележи дека Мина е пресликана Весна.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Од друга страа Мина на социјалните мрежи привлекува големо внимание веќе со години, како заради нејзиниот татко, така и заради својот изглед.

Жељко и Јована

Иако кога прв пат се сретна со камерите, изгледаше нешто поинаку, Мина порасна во вистинска атрактивна убавица.

И покрај тоа што нејзината убавина и моден стил се заслужни за популарноста на нејзиниот профил на „Инстаграм“, тоа сепак не е нејзината работа. Имено, Мина не е инфлуенсерка туку тргна по стапките на својот татко.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Таа студира музичка продукција на Музичката академија, а работи како музички уредник на духовната телевизија „Храм“. Но и доста од своето слободно време поминува во студиото на својот познат татко, каде што му помага околу музичките аранжмани. Таа како прва работа во животот доби место на композитор во „Театарот 011“ уште во 2016 година и беше пресреќна заради тоа што и се оствари сонот.

Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ

Од фотографиите во продолжение погледнете дали и колку Мина личи на својата мајка…

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ
(Visited 975 times, 1 visits today)