Реклама
Наши ѕвездиРецепти

Еве како да направите вкусен и брз ручек за денес – ОМИЛЕНИОТ РЕЦЕПТ на Ирена Спировска

Еве што обожаваат познатите во кујната

Реклама

Водителката Ирена Спировска го откри својот омилен рецепт

Секоја домаќинка има свој начин како најчесто подготвува ориз, па така и нашата позната водителка Ирена Спировска.

Таа е позната и како некој што води здрав живот и внимава на исхраната, која од друга страна и е потребна за нејзините активности.

Маркетинг

Имено, Ирена е спортски тип на дама и најмногу од сé, кога е спортот во прашање, го сака планинарењето, а неодамна во интервју за Гламур го откри и својот омилен рецепт.

Маркетинг
Инстаграм/ Ирена Спировска

Станува збор за рижото со печурки, а како го подготвува ова јадење и кои состојки ги користи Ирена откри специјално за нашите читатели.

Рецептот е поприлично лесен и јадењето можете да го подготвите многу брзо, а да добиете вкусен и пред се квалитетен и здрав ручек.

Инстаграм/ Ирена Спировска

И како што вели Ирена, најнапред свежите печурки треба да се исецкаат и кратко да се запржат на малку масло во тавче.

Потоа се додава и оризот, а откако ќе се пропржи и оризот се посипува со врела вода во сооднос 3:1, се додава ситно сецкан морков, целер, зачини и по желба се додава и малку сув вргањ за јадењето да добие побогат вкус.

Се става да проврие на тивок оган неколку минути, потоа се трга од огнот и се остава да отстои во покриен сад половина час.

Илустрација (Инстаграм/ Хотел Септембар)

Познатата водителка го обожава ова јадење, посебно што се прави лесно, брзо и е многу вкусно, а како што вели, со него оди и чаша бело вино.

Па, добар апетит на сите…

Целото интервју со Ирена прочитајте го тука...

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button