Реклама
Наши ѕвездиФитнес

Еве како водителката од Канал 5 се поти во теретана – и во петтата деценија има линија на која ѝ завидуваат

Еве како нашата позната водителка го одржува своето тело – и по две бремености изгледа како прачка

Реклама

Поранешната македонска манекенка која од неодамна „заплови“ и во водителските води, Вера Мештеровиќ, внимава на исхраната, но и не ги прескокнува тренинзите што се познава и по нејзиното тело.

Таа веќе со години води сметка за својот физички изглед и редовно тренира што можеме да видиме и на нејзиниот Инстаграм.

Имено, шармантната водителка сподели видео од нејзин тренинг и покажа како изгледа додека се поти во теретана.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Облечена во црни хеланки и црвена маичка таа правеше напорно вежби, но кои очигледно не и претставуваат проблем.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Таа веќе со години интензивно тренира и благодарение на ваквиот начин на живот Вера и покрај две породувања изгледа одлично.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Впрочем тоа можевме да го видиме и од нејзините летни изданија на кои беше облечена во костим за капење.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

На нејзиното тело нема ни грам вишок, ниту пак целулит, а нејзините објави во овие изданија никого не оставија рамнодушен.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Така беше и кога пред само неколку дена покажа како се сонча и го користи убавото септемвриско време, а во центарот на вниманието беше нејзиното беспрекорно тело на кое многу жени и завидуваат.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Како изгледа еден тренинг додека Вера на свои 44 години се поти и вежба во теретана, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button