Реклама
Наши ѕвездиРецепти

Еве каков колач прави нашата позната пејачка – вредна домаќинка, секоја чест за Анета Љумаковска

Ова е омилениот рецепт за колач на нашата позната пејачка со кој што ги изненади сите

Реклама

Рецептот на Анета Љумаковска за колач со јаболко и банана е превкусен

Македонската фолк дива во емисијата „Гответе со Дракче“ откри дека ужива во убавата храна, но и дека знае да ја зготви.

Имено, таа во емисијата го покажа својот омилен рецепт за колач кој се прави лесно, а истовремено е превкусен.

Маркетинг

Станува збор за чаен колач за кој ви се потребни три јајца, две банани, едно јаболко, мед, пециво и интегрално брашно.

Маркетинг
Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Канал 5

„Без благичко не можам, меѓутоа ова е здраво благо“, вели пејачката додека го приготвуваше колачот.

„Практикувам редовно да имам од овој колач од дома, затоа што сум љубител на благото, посебно кога е нешто здраво и кога може да се јаде почесто, без да се грижиме за килограмите“, вели Анета во видеото.

Како изгледаше Анета додека го подготвуваше омилениот колач, но и како звучеше додека ја пееше најубавата песна од нејзиниот роден крај, погледнете и слушнете од видеото во продолжение…

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button