Еве какви фармерки ќе гледаме низ нашите улици оваа сезона

Оваа сезона фармерките дефинитивно се еден од водечките трендови, па така кој крој и да го изберете нема да погрешите.

Сепак, неколку модели се истакнуваат, а тоа можеме да го видиме и доколку само ги отвориме профилите на Инстаграм на познатите инфлуенсерки кои оваа сезона носат нешто поопуштени кроеви. Тука пред се мислиме на фармерките со пошироки ногавици, како и „оверсајз“ формите.

Во следните неколку месеци посебно ќе бидат популарни и моделите со рамен крој, како и тесните фармерки со висок струк.

Покрај ваквите класични модели, нема да се изненадиме ако и оваа сезона голем хит бидат фармерките до колена. Имено, тие уште минатото лето се издвоија како посебен модел кој го „фураа“ многу познати трендсетерки, а во топлите месеци совршени се како за дневни, така и за вечерни пригоди.

Погледнете неколку ОК предлози од Зара …

2,590.00 MKD

2,590.00 MKD

2,590.00 MKD

1,990.00 MKD

1,990.00 MKD

1,990.00 MKD

1,990.00 MKD

 

Facebook Comments
(Visited 92 times, 1 visits today)