Реклама
Шминка

Еве какви нијанси на кармини ќе бидат во мода во следниве месеци – ПОГЛЕДНЕТЕ и како Македонките изгледаат со нив!

Реклама

Девојки, дали сте подготвени за луксузните темни нијанси?

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Припадничките на понежниот пол што сакаат оваа есен да остават подраматичен впечаток и да заблескаат во полн сјај, тоа сега, благодарение на новите трендови во светот на убавината, можат да го направат многу лесно.

Сé што треба да направат е мала промена во нивниот „look“, и со доаѓањето на постудените месеци да изберат потемни бои – ова се однесува како за облеката и обувките, така и за производите што ги користиме за шминкање.

Маркетинг

Без разлика дали избирате црвени, виолетови или кафеави нијанси, имајте на ум дека потемните кармини секогаш се вистинскиот избор за овој период од годината. Исто така покрај мат финишот што по некое непишано правило ни се наметнува секоја есенска сезона, потемните кармини во следниве неколку месеци ќе ги носиме и во „glossy“, „ombre“ или „blurred“ верзија, велат „бјути“ гуруата.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм (Венеса Хаџенс)

Ваквиот изглед може да биде екстра гламурозен, но и по малку готски, па затоа треба да се внимава како се комбинира со останатата шминка. Потемните нијанси на кармини се доволни сами по себе и затоа најдобро е да не се претерува со останатиот „мејк-ап“, советуваат стилистите.

Маркетинг
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм, @Софија Акурди

А доколку сакате да му го продолжите траењето, најпрво нацртајте ги усните и пополнете со моливче во иста нијанса.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Во продолжение погледнете неколку потемни кармини за кои сме сигурни дека нема да ве изневерат, но и неколку Инстаграм фотографии на познати дами и инфлуенсерки од Македонија, но и од регионот, кои можат да ви послужат како одлична инспирација за вашиот следен мејк-ап.

Charlotte Tilbury Legendary Queen

Yves Saint Laurent Tatouage Couture Velvet Cream

Lisa Eldridge Myth

Lancome Pigeon Blood Ruby

Shiseido Nocturnal

M.A.C. Diva

Бонус галерија

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Какви кармини носат нашите познати дами?

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Сања Кужет

Фото: Инстаграм/ Елена Стефановска

Фото: Инстаграм/ Елена Стефановска

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Антонија Гиговска

Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева

Андријана Јаневска и Бојана Скендеровски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button