Еве какви еспадрили носат Меган Маркл и Кејт Мидлтон

Еве од каде можеме да ги купиме омилените еспадрили на војвотката од Кембриџ и војвотката од Сасекс…

Овој модел на обувки важи за еден од омилените на многу дами, а меѓу нив и војвотките од Сасекси и Кембриџ

ADVERTISEMENT

Во прашање се еспадрили кои се максимално удобни за носење кога температурите се високи, па ние ќе ја украдеме нивната идеја. Мидлтон неодамна на еден настан изгледаше неверојатно шик во летниот фустан Сандро со дезен и беж еспадрили.

Таа истите еспадрили ги носеше и на кралскиот настан во организација на „Acton for Children“ кога ги фураше со фустан во неутрално издание

Во чевли од исиот бренд можевме да ја видиме и Меган кога со принцот Хари беше на посета на Фиџи. Таа избра еспадрили во црна боја кои ги носеше со розов фустан од брендот „Фредерика“ зачинет со преубав цветен дезен.

Во прашање е шпанскиот бренд „Castañer“ кој покрај војвотките го обожаваат и познатите дами како Пипа Мидлтон, Гвинет Палтроу и Ен Хатавеј.

 

Facebook Comments
(Visited 464 times, 1 visits today)