Реклама
Новости

Еве каква е Марија Шерифовиќ како мајка – бебето во најслаткото издание што сме го виделе досега

Еве како Марија го минува времето со својот син

Реклама

Повторно ги воодушеви сите

Познатата пејачка Марија Шерифовиќ откако се оствари во улога на мајка не се одвојува од својот син Марио.

Таа својот наследник го доби со помош на сурогат мајка во декември месец 2023 година и од тогаш цело време е со бебето.

Маркетинг

На социјалните мрежи речиси секојдневно објавува снимки од кои можеме да видиме како пејачката ужива во мајчинството, но и се топи во секој миг што ќе го помине со својот наследник.

Маркетинг
Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Впрочем така беше и сега, а видеото што го објави предизвика воодушевување и кај нејзините фанови.

Имено, таа најпрво ги мирисна ноџињата на својот бебуш и го праша зошто не ги миел нозете, а потоа додека си играше со него цело време му велеше дека тој е нејзината крушка, џимиринка, диња, лубеница… Како изгледаше овој момент, погледнете во продолжение…

Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Блеска во секој момент што ќе го помине со него

Инаку, Шерифовиќ неодамна зборуваше за жената што и ја оствари најголемата желба во животот.

Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

„Тоа е жената што помогна да се оствари мојата најголема животна желба. Имавме најблизок можен однос, се слушавме секојдневно, заедно минувавме низ сите предизвици на бременоста, заедно одевме на прегледи“, изјави тогаш познатата пејачка за сурогат мајката што го роди нејзиниот син во Америка.

Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button