Реклама
Стил

Еве зошто шармот на Елена од Сител ги маѓепсува сите Македонци – важи за една од најубавите водителки

Елена Стојановска-Јанковска (43) е една од нашите најпознати, но и омилени и најубави лица од малите екрани

Реклама

Неодолив поглед и природна убавина

Елена е една од нашите најпознати ТВ водителки, а не престанува да привлекува внимание и на социјалните мрежи.

Оваа прекрасна млада дама ги воодушевува сите со својот природен шарм, но и со беспрекорно затегнатото тело.

Маркетинг

Што и да облече Елена изгледа божествено, а тоа може да се забележи и од ова нејзино пролетно издание.

Маркетинг
Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Имено, водителката неодамна позираше во бел фустан со долги ракави и црвени високи потпетици и никого не остави рамнодушен.

„Пролет, јас сум спремна“, напиша таа под фотографиите направени на една од раскрсниците во Скопје, а внимание привлече и со фустанчето од џинс со кое повторно блесна во сиот свој сјај на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

И двата фустани и стоеја како да беа специјално за неа сошиени, а коментарите што ги доби кажуваат што мислат фановите за неа.

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

„Елегантна како и секогаш, секоја чест“, „Уф колку си згодна“, „Згодничка“, „Убавица“ беа само некои од нив.

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

Но Елена покрај овие две елегантни пролетни комбинации покажа како изгледа и во хеланки и балетанки, откривајќи дека наместо теретана, својата форма ја одржува со вежбање балет.

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

„Балет, затоа што теретана е многу лесно“, напиша Елена во коментарите. Како таа изгледаше и во ова издание, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button